

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 0.55 mm |
| Length | 1.6 mm |
| Width | 800 µm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Metric) | 1608 |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 3 kΩ |
| Power Rating | 100 mW |
| Composition(Kit Type) | Thick Film |
| Temperature Coefficient | 200 ppm/°C |
| Height | 450 µm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Depth | 800 µm |
| RoHS | Compliant |
| Number of Terminations | 2 |
| Schedule B | 8533210045 |
Stock: 216
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02594
Ext.Price$0.02594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02594 | $0.02594 |
| 10 | $0.01297 | $0.12970 |
| 50 | $0.00998 | $0.49900 |
| 100 | $0.00891 | $0.89100 |
| 500 | $0.00795 | $3.97500 |
| 1000 | $0.00735 | $7.35000 |
| 3000 | $0.00679 | $20.37000 |
| 5000 | $0.00627 | $31.35000 |
| 10000 | $0.00595 | $59.50000 |
| 30000 | $0.00564 | $169.20000 |
| 50000 | $0.00535 | $267.50000 |
